Proč jsou laminátové obklady TOPSTEP nejlepší volbou?

14.3.2024

Každý vícepatrový dům samozřejmě potřebuje své schodiště. Díky své velikosti zároveň často hraje v prostoru interiéru vizuální prim. Je proto důležité při výběru schodiště věnovat pozornost nejen kvalitě (i když té na prvním místě!), ale i tomu, jak budou schody vypadat.

Jak poznám, že jsou laminátové obklady pro mé schodiště vhodné?

Odpovězte si na následující otázky. Pokud je Vaše odpověď alespoň na jednu z nich ANO, jsou pro Vás naše laminátové obklady to pravé!

 1. Potřebuje Vaše schodiště rekonstrukci?
 2. Stavíte zcela nové schodiště?
 3. Hledáte řešení, které vydrží?
 4. Nechcete se zabývat pravidelnou pracnou a nákladnou údržbou?
 5. Váš rozpočet není neomezený nebo hledáte nejlepší poměr cena/výkon?
 6. Chcete si vybrat schody, které do Vašeho domova skutečně zapadnou?

Odpověděli jste alespoň na jednu z nich kladně?
Samozřejmě chápeme, že potřebujete vědět více! Pokračujte ve čtení a dovězte se vše o výhodách našich systémů!

 

 

Co systémy laminátových obkladů od TOPSTEP nabízejí?

1. Laminát – odolný, přírodní, bezúdržbový materiál

Laminát je vyroben vrstvením speciálního papíru máčeného v pryskyřici, za vysokého tlaku a teploty, což z něj činí přírodní materiál. Je extrémně odolný a přirozeně robustní – nejenže dobře snáší otřesy a odolá vysokému tlaku, ale je také velmi odolný vůči povrchovému narušení (poškrábání, vrypy i chemická odolnost) a k tomu barevně stálý. Laminát upravený pro obklady schodišť navíc ani není kluzký, proto je vhodný i do domácností s mazlíčky a dětmi. Nevyžaduje ani žádné povrchové ošetřování – žádné lakování, olejování ani broušení. Veškeré nečistoty lze odstranit vlhkým hadříkem a jiná údržba není třeba.

2. Systémové řešení pro jakékoliv schodiště

Systém laminátových obkladů od TOPSTEP je navržen tak, aby bylo možné obložit jakýkoliv podklad: beton, dřevo, kov, kámen i teraco. Problém není ani tvar – obložit lze stejně přímé i točité schodiště. Navíc dokáže překonat i nerovnosti a deformace povrchu, snadno také pomůžeme s původním vrzajícím schodištěm.

3. Cenová dostupnost a trvanlivost

Laminátový obklad od TOPSTEP je cenově velmi výhodným řešením ve srovnání s jinými možnostmi rekonstrukce schodiště. Ohýbání laminátu na speciálních postformovacích strojích ještě prodlužuje už tak vysokou životnost materiálu. Díky ohybu laminátu na hraně schodu nedochází k jinak klasickému rozpojení materiálu, které vede k rychlému oděru. Hrana je navíc i příjemně zaoblená a chůze naboso je velmi pohodlná.

4. Snadná a rychlá instalace

Jednou z největších výhod systémového laminátového obkladu od TOPSTEP je jeho snadná instalace. Díky návrhu systému lze obklad jednoduše instalovat bez dalších stavebních úprav během jediného dne práce a ihned poté je schodiště připraveno k užívání. Při samotné instalaci vznikne jen naprosté minimum nepořádku, úklid by neměl zabrat více než pár minut!

5. Široký výběr tvarů, dekorů a doplňků:

Důležitým aspektem schodiště je ale také estetika. Nabízíme proto širokou nabídku tvarů profilů, které rozhodují o stylu schodiště. A sladit schodiště se zbytkem interiéru nebylo nikdy jednodušší než s naším obrovským výběrem různě barevných dřevěných, mramorových i betonových dekorů. A design schodiště pak snadno doplní schodišťové LED osvětlení, ladící bočnice nebo nerezové zábradlí.

 

No dobře, ale FLEX nebo PROFI?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, samozřejmě záleží na Vašich preferencích, případně Vašem sebevědomí ohledně vlastní zručnosti. Výrobní kvalitou se systémy absolutně neliší, můžete si tedy být jistí, že i při volbě levnější varianty dostanete to nejlepší z naší dílny. No a o co tedy vlastně jde?

 

Systém FLEX

Systém obkladů TOPSTEP FLEX je určený především k vlastní montáži zákazníkem. Jedná se o zjednodušenou variantu našich ostatních systémů, kterou s přiloženým návodem zvládne doma namontovat jakýkoliv domácí kutil.

Co získáte volbou této varianty:

 • Dodání veškerého materiálu do 5 pracovních dní
 • Výběr z 8 dřevěných dekorů
 • Nižší cenu – pouze za materiál
 • Zábavnou sobotu se stavebnicí pro dospělé


 

Systém PROFI

Systémy obkladů z kategorie PROFI jsou určeny pro ty, kteří chtějí mít nové schody bez práce. Jen si vyberete a o všechno ostatní se pak postaráme my – od konzultací a doladění detailů, cenového návrhu, přes zaměření až po samotnou instalaci.

Co získáte volbou této varianty:

 • Instalaci do 3 týdnů
 • Výběr z 15+ dřevěných dekorů a 3 profilů nosu
 • 3D konfigurátor – můžete si navrhnout celé schodiště a okamžitě vidět, jak Vámi zvolené prvky mohou vypadat, s možností poslat nakonfigurované schody přímo obchodnímu zástupci TOPSTEP
 • Schodiště bez práce a starostí s garancí kvalitního zpracování i montáže

 

 

A jak tedy nové schody získám?

Jak už jsme říkali, jednoduše a z pohodlí domova! V případě, že máte zájem o TOPSTEP FLEX, navštivte náš e-shop https://eshop.topstep.cz

Pokud Vás zaujala spíše varianta bez práce, nebo si jen chcete vyzkoušet, jak by Vaše schodiště mohlo v novém kabátku vypadat vyzkoušejte náš 3D konfigurátor https://www.topstep.cz/text/konfigurator.

Nebo nám pošlete nezávaznou poptávku a my vám se vším poradíme.

 

A pokud jsme Vám nezvládli zodpovědět nějakou otázku nebo něčemu nerozumíte, neváhejte nás kontaktovat!

 

Nabízíme kvalitní schodiště,
okenní parapety a další 
postformované polotvary.
Díky širokému sortimentu výrobků 
nabízíme celou řadu řešení.

 

Sledujte nás na sociálních sítích

Nenašli jste to,
co jste hledali?
Možná chcete:

 

Produkty
Dekory
Technické informace
Inspirace
Kontakty
Zásady zpracování osobních údajů

 

 

 

Pro další informace nás kontaktujte
na tomto telefonním čísle:
+420 777 717 112

 

V případě dotazů jsme
Vám kdykoli k dispozici na
této emailové adrese:  topstep@topset.cz